sobota, 5 kwietnia 2014

Paczajcie jakie słodziaki ♥_♥

Cześć!
Otóż mój dzisiejszy post będzie o psach. A dokładniej o psach rasy 
bokser.
Możecie sobie pomyśleć, że to dziwne, bo w końcu to psy jak każde inne. 
Zaskoczę was. Te psy wymagają bardzo dokładnej pielęgnacji i baaardzo dużo miłości. 
Sama mam takiego psa i wiem ile czasu trzeba mu poświęcać. 
Poczytałam sobie trochę o pielęgnacji tych psów i dowiedziałam się, że to wszystko jest trudniejsze niż wygląda.
Więc teraz w skrócie napiszę wam czego taki pies wymaga. 
Sierść.
Co najmniej raz w tygodniu należy czesać sierść psa gumowym zgrzebłem 
 lub specjalną rękawiczką 
w kierunku pod włos, a następnie z włosem. Wilgotną, skórzaną szmatką należy usunąć luźne kłaki sierści.
Boksery linieją w niewielkim stopniu przez cały rok-silniej na wiosnę i w zimie podczas okresowej zmiany sierści.Pielęgnując raz w tygodniu sierść psa wyświadczamy przysługę nie tylko jemu, ale również sobie.
Oczy.
 
Duże oczy boksera są przeźroczyste i nie tolerują przeciągów.Jeśli transportujemy go w samochodzie przy otwartym oknie, może nabawić się zapalenia spojówek.U niektórych bokserów dolna powieka troszeczkę zwisa, gdy oko jest otwarte, przez co wykazuje dużą wrażliwość. Gdy oczy łzawią, należy przeczyścić kąciki wilgotną, miękką szmatką.
Zapalenie spojówek można leczyć, stosując odpowiednią maść przepisaną przez weterynarza. 
Uszy.
Raz na tydzień należy czyścić uszy psa chusteczką nasączoną oliwką ( chusteczki do pielęgnacji niemowląt ). Nie można wiercić we wnętrzu ucha i używać pałeczek z watą, ponieważ można uszkodzić narząd słuchu psa.
Kontrola łap i pazurów. 
 Jeśli w zimie leży śnieg, między opuszkami osadzają się bryłki lodu zmieszane często z piaskiem i ziemią.Ponadto skóra narażona jest na działanie środków zawierających sól.Należy czyścić łapy psa w czystej wodzie po każdym spacerze.Jeśli pies biega przeważnie na miękkim podłożu, pazury mogą być zbyt długie.Należy udać się do weterynarza, aby zademonstrował nam sposób ich obcinania, ponieważ w pazurach znajdują się naczynia krwionośne, które można przypadkiem uszkodzić.
Podstawy wychowania psa.
Należy zadbać o odpowiednie legowisko dla szczeniaka zanim zamieszka w naszym domu. Najlepiej niech to będzie ciepłe i przytulne miejsce znajdujące się w przytulnym kącie a nie często uczęszczanej drodze w naszym domu. To pomoże nam nauczyć psa dyscypliny i spania w jednym miejscu i nie będzie to nasze łóżko czy fotel.
Do wychowania psa potrzebna jest smycz najlepiej solidna i mocna ze skóry najlepiej zbliżonej kolorem do sierści psa. Karabińczyki na smyczy powinny być mocne na tyle aby nie mogły się rozgiąć gdy pies szarpie. Ponieważ szczeniaki szybko rosną trzeba zmienić po kilku tygodniach na większą obrożę.
Aby nauczyć małego pieska porządnego zachowania należy go wynosić na pole po spaniu i posiłku aby się załatwił a kiedy to zrobi wynagrodzić go np pogłaskaniem. Na początku dla szczenięcia trudnym jest utrzymanie potrzeb fizjologicznych długo podczas nocy dlatego warto go najpierw nauczyć załatwiać się na gazety, które zostawiamy ułożone przed nocą przy drzwiach. Jeśli piesek jeszcze tego nie umie złym postępowaniem jest karcenie go po fakcie. Właściwe może być klaśnięcie w ręce lub gazetą w stół.
Jeśli podczas wychowywania psy są bite wywołuje to u nich zazwyczaj potem paniczny lęk i ucieczkę przed ludźmi.
Młode psy często zwłaszcza gdy zostają same w domu lubią obgryzać meble. Można je tego oduczyć smarując np obgryzaną nogę od łóżka lub stołu czymś niesmacznym po to aby pies potem już ten smak skojarzył i nie próbował więcej. Dobrze jest też gdy pies ma jakąś zabawkę kiedy zostaje sam w domu np. Kartofel marchew czy imitacje kości lub piszczałkę.


 To powinno spowodować,że nasze mieszkanie będzie mniej zniszczone po powrocie do domu. Nie należy zostawiać na zewnątrz przedmiotów które są małe i mogą być połknięte przez szczeniaka gdy wychodzimy z domu. Może to być bardzo niebezpieczne dla psa. Ważne jest również by nie zostawiać na zewnątrz butów. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze mogą zostać zniszczone podczas naszej nieobecności a po drugie są źródłem bakteri i zakażenia zwłaszcza dla młodego, świeżo szczepionego szczeniaka. Warto aby szczeniaczki miały możliwość wybiegania się gdy są na spacerze lecz powinno się ich uczyć również kontroli przez człowieka dlatego część spaceru powinna się odbywać na smyczy.Kiedy pies jest nieposłuszny należy okazywać dużo spokoju i cierpliwości. 

Mam nadzieję, że komuś przyda się to co tutaj napisałam. 
obyście się nie zanudzili przy czytaniu tego, ale jeżeli macie w planach zakup takiego psiaka warto znać te podstawy. 

A tutaj macie mojego małego potworka 
 Wabi się Diana, ma 10 miesięcy i jest małym, kochanym wulkanem energii. 
Papa :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz